Yükleniyor...

Hizmetlerimiz

Abkant Büküm

Son Teknoloji 3 m boylarındaki CNC abkantlarımız ile 0,50 - 10 mm. kalınlığa kadar Siyah sac, Dkp sac, Hrp sac, Paslanmaz sac, Alüminyum sac bükebilmekteyiz.

Günümüzde bilgisayar hızlı hayatımıza girmektedir. Yaşam kalitesi ve iş kolaylığı sağlaması, bilgisayarın en büyük avantajlarından birisidir. İmalat sektöründe de bilgisayarın büyük önemi vardır. CNC teknolojileri, bilgisayarın sanayide kullanılması ile mümkün olmuştur. Abkant büküm makinelerinde de CNC teknolojisinin kullanılması günümüzde son derece yaygındır.

Aabkant büküm; genel olarak sac bükme için kullanılan bir yöntemdir. Bu yöntemde bükülecek sac makineye yerleştirilir. Bu yerleştirme yapılırken bükücü ucun, bükülecek yere gelmesi önemlidir. Bunun yanında bükme hızı da çok önemlidir bunların hepsinin belirli ayarları vardır. Bu ayarlamalar yapıldıktan sonra bükücü uç belirlenen hız ile dayatılmış saca doğru iner ve bükme işlemini yapar. Burada fark ettiyseniz bükme hızı, sacın yerleşimi konuların insan eli ile yapılması zordur. Hele ki bükme hızını ayarlamak ve bunu sürekli aynı standartta yapmak bir hayli zordur.

İnsan faktörünün sürekli ve aynı kalitede imalat yapma zorluğundan dolayı cnc büküm makineleri geliştirilmiştir. Bu makineler hız, sac dayaması gibi konularda insanlara göre son derece avantajlıdır. Ayrıca art arda büküm yapmaya da olanak sağlar. Ayrıca bunlar makine olduklarından dolayı istenilen kalitede ve sürekli imalat yapılmasına olanak sağlamaktadırlar. Cnc büküm makineleri bükümü yapılacak malzemelerin ölçülerinin, makineye girilmesine olanak sağlar. Bu da diğer cnc makineleri gibi daha kolay bir imalat sağlar.

    Abkant Büküm Nasıl Yapılır?

  • Abkant büküm işlemleri bilgisayarlı ortamlarda gerçekleşir.
  • Bilgisayara girilen veriler doğrultusunda CNC abkantta büküm işlemleri gerçekleşir.
İLETİŞİM (0216) 540 97 33-34
  • info@akcelikpaslanmaz.com.tr